نظر سنجی
نظر شما در رابطه با سایت سازمان میراث فرهنگی استان قزوین چیست؟
عالی
خوب
متوسط


صنایع دستی > از تابستان تا تابستان
از تابستان تا تابستان
يكشنبه 22 فروردين 1395
دکتر منوچهر حبیبی :
سرمایه‌گذاری در منطقه نمونه گردشگری دریاچه اوان باید متناسب با طرح جامع گردشگری منطقه باشد.
به منظور بررسی موانع و مشکلات سرمایه گذاران پروژه‌های سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری ،جلسه‌ای با حضور دکتر حبیبی معاون امور عمرانی استاندار، حضرتی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی عضو کارگروه و سرمایه‌گذاران پروژه‌های گردشگری در دفتر معاون امور عمرانی استانداری برگزار گردید.
سه شنبه 27 آبان 1393
مدیر پایگاه تاریخی الموت خبر داد:
ثبت جهانی قلعه الموت تا پایان سال ۹۴
مدیر پایگاهتاریخی الموت از ثبت جهانی قلعه الموت تا پایان سال آینده خبرداد.
به گزارش خبرگزاری شاخص دکتر حمیده چوبک با اعلام این خبر گفت: طرح ثبت جهانی الموت از یک سال و نیم گذشته آغاز شده است و آخرین مستندات لازم از جمله نقشه‌های دقیقی از این قلعه و مختصات جغرافیایی آن، توپوگرافی، عکس‌ها، نقشه‌های معماری، فایل‌ها و تصاویر مربوطه در دسته تهیه است و تا پایان سال جاری به یونسکو ارسال می شود
دوشنبه 28 مهر 1393
مجموعه حیدریه جواهری یگانه در کهن شهرقزوین
دکتر ناصر نوروز‌زاده چگینی: بی‌توجهی مسوولان به بافت تاریخی در شان مردم قزوین نیست
به گزارش فروردین امروز :کاوش‌های اخیر در مجموعه تاریخی مدرسه و مسجد حیدریه به یافته‌هایی دست‌یافته است که نشان می‌دهد محله‌ای که به نام بلاغی شناخته می‌شود بقایای یک محله رسمی و معتبر تاریخی است که حتی پیش از دوره سلجوقیان نیز سکونت‌گاه مهمی در قزوین بوده است. این یافته‌ها، با بیرون کشیدن بقایای آثار دوره‌های مختلف از دل ِ خاک، دقیقاً در محدوده‌ای اتفاق افتاده است که مسوولان شهری قزوین عزم خود را برای عبور دادن پروژه خیابان شهید انصاری شرقی از درون این بافت تاریخی جزم کرده‌اند.
سه شنبه 3 تير 1393
آزمون جامع
آزمون جامع مدیریت فنی و راهنمایان گردشگری در قزوین برگزار شد .

آزمون جامع هماهنگ مدیریت فنی و راهنمایان ایرانگردی، جهانگردی و طبیعت گردی همزمان با 25 استان کشور در دانشگاه تربیت مدرس قزوین برگزار شد.

دوشنبه 19 خرداد 1393
نمایشگاه هنر آموزان صنایع دستی در قزوین
روز جهانی صنایع دستی با نمایشگاه هنر آموزان صنایع دستی در قزوین

به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی صنایع دستی نمایشگاهی از آثار هنرآموختگان مرکز آموزش صنایع دستی قزوین در نگار خانه مهر حوزه هنری برگزار گردید.

يكشنبه 25 اسفند 1392
ستاد هماهنگی خدمات سفر استان قزوین
ستاد هماهنگی خدمات سفر استان قزوین افتتاح شد.

ستاد هماهنگی خدمات سفر استان قزوین با حضور قائم مقام و دبیر ستاد، جمعی از مسئولین و اصحاب رسانه در استان قزوین رونمایی گردید.

چهارشنبه 14 اسفند 1392
قزوین میزبان گردشگران نوروزی
موزه‌ها و اماکن تاریخی ـ فرهنگی قزوین میزبان گردشگران نوروزی

موزه ها و اماکن تاریخی- فرهنگی استان قزوین در سال 93 برای میزبانی از مسافران نوروزی و علاقمندان به آثار تاریخی - فرهنگی ساماندهی و آماده سازی می‌شوند.

يكشنبه 11 اسفند 1392
بازدید
بانوان فرهیخته کشورهای آسیای میانه از بناها و اماکن تاریخی - مذهبی قزوین دیدن کردند.
 

هیئتی متشکل از بانوان فرهیخته کشورهای روسیه و آسیای میانه از بناها و اماکن تاریخی - مذهبی قزوین بازدید کردند.

دوشنبه 21 بهمن 1392
نمایشگاه آثار صنایع دستی
برگزاری نمایشگاه آثار صنایع دستی در شهرستان الوند

در طول ایام مبارک دهه فجر نمایشگاه آثار هنرجویان صنایع دستی شهرستان البرز در تالار کتابخانه علامه دهخدا واقع در شهر الوند برگزار گردید .

دوشنبه 9 دي 1392
تعلیق شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری
یک شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری در استان قزوین تعلیق شد.

در پی بازدیدهای به عمل آمده از دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی استان، یک دفتر خدمات مسافرتی در شهر محمدیه به حالت تعلیق درآمد.

پنجشنبه 21 آذر 1392
درخشش هنرمندان گیلان و قزوین
هنرمندان گیلان و قزوین در مراسم داوری نشان ملی مرغوبیت آثار صنایع دستی خوش درخشیدند.

در دومین مراسم داوری نشان ملی مرغوبیت آثار صنایع دستی منطقه شمال کشور، آثار هنرمندان استان‌های گیلان و قزوین بیشترین نشان ملی را ازآن خود کردند.

دوشنبه 18 آذر 1392
درگذشت هنرمند چلک باف
وداع با دستان هنرمند

مرحوم امرالله فلاح هنرمند پیشکسوت هنر چلک ( سبد) بافی- استان قزوین دار فانی را وداع گفت . وی که سالهای متمادی به ساخت سبد های چوبی اهتمام ورزید و کوشید تا اطرافیان خود را نیز به یادگیری این هنر ترغیب نماید در سن 83 سالگی در منزل خود در روستای آتانک منطقه فشگلدره از توابع شهرستان آبیک درگذشت .

شایان ذکر است: هنر چلک (سبد) بافی از جمله حرف شناخته شده و با سابقه منطقه فشگلدره می باشد که از ادوار گذشته نسل به نسل به بومیان این منطقه منتقل گشته است. چلک سبد های حصیری بافته شده با ترکه درخت بید و آلبالو می‌باشد که پس از درهم تنیده شدن به عنوان وسیله ای جهت حمل میوه از باغات و ... مورد استفاده قرار می گیرد.


 
Copyright © 2017 qchto.ir - All rights reserved
E-mail : info@qchto.ir - Power by Ghasedak ICT