نظر سنجی
نظر شما در رابطه با سایت سازمان میراث فرهنگی استان قزوین چیست؟
عالی
خوب
متوسط


به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی ؛
28 اردیبهشت ماه بازدید از موزه های قزوین رایگان است .

به منظور فرا رسیدن28 اردیبهشت ماه روزجهانی موزه و آغاز هفته میراث فرهنگی بازدید از کلیه موزه ها و اماکن تاریخی – فرهنگی قزوین برای عموم رایگان است .

محمد علی حضرتی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین ضمن گرامیداشت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی، با اعلام این خبر گفت: روز جهانی موزه و سرآغاز هفته میراث فرهنگی فرصت مناسبی را برای مردم به ویژه نسل جوان فراهم می‌کند تا با آثار به جای مانده از دوره‌های تاریخی مختلف آشنا شوند که ترغیب و انگیزه بخشی به مردم برای شناخت بیشتر با این مواریث ارزشمند از اولویت‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به شمار می‌رود.
وی افزود: پیرو بخشنامه ابلاغی از سوی اداره کل موزه ها و اموال منقول تاریخی–فرهنگی کشور، روز پنج شنبه 28اردیبهشت ماه 96 همزمان با اولین روز از هفته میراث فرهنگی کلیه موزه ها شامل کاخ موزه چهلستون، موزه شهر و موزه سنگ نگاره های مسجد جامع و اماکن تاریخی– فرهنگی تحت پوشش این اداره کل به صورت رایگان میزبان دوستداران تاریخ و فرهنگ و گروه‌های دانش آموزی و دانشجویی خواهند بود .
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: امیدواریم برنامه‌های پیش بینی شده برای هفته میراث فرهنگی گامی موثر در جهت ارتقاء سطح آگاهی جامعه نسبت به تاریخ و تمدن این سرزمین و صیانت از این گنجینه‌های ارزشمند باشد.

دوشنبه 25 ارديبهشت 1396
10:54:27

 
Copyright © 2017 qchto.ir - All rights reserved
E-mail : info@qchto.ir - Power by Ghasedak ICT