نظر سنجی
نظر شما در رابطه با سایت سازمان میراث فرهنگی استان قزوین چیست؟
عالی
خوب
متوسط


امانی بخشدار الموت شرقی :
منطقه الموت مجموعه‌ای از جاذبه‌های زیارتی، تاریخی و فرهنگی است

به دنبال اجرای طرح ضربتی تولید و اشتغال در روستاهای هدف گردشگری اندج و گازرخان، نشستی با حضور نمایندگان اعزامی سازمان میراث فرهنگی کشور در حوزه‌های گردشگری، سرمایه گذاری، میراث فرهنگی، توسعه مدیریت، صنایع دستی و نمایندگان تشکل‌های غیر دولتی، معاونین اداره کل میراث فرهنگی قزوین، بخشدار الموت شرقی ، دهیار و مردم خونگرم روستای اندج در مسجد این روستا برگزار گردید.

در این جلسه محمد رسول امانی شلمانی بخشدار الموت شرقی ضمن ابراز خشنودی از قرار گرفتن روستای هدف گردشگری اندج در فهرست 73 روستای منتخب هدف گردشگری کشور گفت: الموت با توجه به موقعیت جغرافیایی، اقلیم متنوع و جاذبه‌های گردشگری طبیعی فراوان یکی از مناطق گردشگر پذیر استان قزوین است که توسط مردم میهمان نواز این منطقه به خصوص روستای اندج و گازرخان از گردشگران داخلی و خارجی به خوبی پذیرایی می‌شود.
وی منطقه الموت را مجموعه‌ای از جاذبه های طبیعی، تاریخی، فرهنگی و زیارتی خواند و تصریح کرد: امامزاده زرآباد، امامزاده علی اصغر و درخت چنار خونبار زرآباد که در شب‌های عاشورا گردشگران داخلی و خارجی بسیاری برای زیارت آن به منطقه الموت می‌آیند از جمله جاذبه‌های زیارتی منطقه الموت به شمار می‌روند و باعث افتخار است در فضایی هستیم که خاستگاه بسیاری از شخصیت‌های برجسته و اهل کرامات چون آیت الله زرآبادی و مدفن امامزادگان بسیاری است.
 
بخشدار الموت شرقی همچنین با برشمردن ظرفیت‌های غنی طبیعی، تاریخی منطقه الموت افزود: دریاچه اوان از مناطق بسیار زیبای گردشگری الموت است که در همه ایام سال به ویژه ایام تعطیل گردشگران بسیاری برای بازدید و اقامت در این مکان به منطقه الموت سفر می‌کنند، قلعه تاریخی حسن صباح در منطقه گازرخان نیز در پیشانی جاذبه‌های تاریخی این منطقه قرار دارد و شکوفه‌های گیلاس الموت از جمله جاذبه‌های طبیعی منطقه است که در این فصل سال گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می‌کند .
امانی با اشاره به اقدامات موثر دولت تدبیر و امید در حوزه گردشگری یادآور شد: در دولت تدبیر و امید برنامه‎های خوبی برای رشد و توسعه گردشگری انجام شده و اعتباراتی نیز برای این کار تخصیص داده‌اند که امیدوارم با توجه به ظرفیت‌های غنی منطقه الموت و مساعدت دولت شاهد شکوفایی و رونق گردشگری باشیم.  
بخشدار الموت شرقی راه اندازی جاده قزوین به الموت و تنکابن را از راهکارهای موثر توسعه گردشگری و جذب گردشگر در این منطقه دانست و خاطر نشان کرد: امیدوارم حضور تیم ضربتی تولید و اشتغال در منطقه الموت جهت تغییر و تحول روستاهای گردشگری به ویژه منطقه اندج مثمر ثمر باشد.
شایان ذکر است در این بازدید از جاذبههای طبیعی، تاریخی، تاسیسات گردشگری، خانه صنایع دستی، قلعه شگفت انگیز حسن صباح در روستاهای اندج و گازرخان بازدید به عمل آمد.


 
 
 
 

چهارشنبه 30 فروردين 1396
13:38:35

 
Copyright © 2017 qchto.ir - All rights reserved
E-mail : info@qchto.ir - Power by Ghasedak ICT