نظر سنجی
نظر شما در رابطه با سایت سازمان میراث فرهنگی استان قزوین چیست؟
عالی
خوب
متوسط


محمدعلی حضرتی در جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی های استان قزوین :
در ایام نوروز باید از توانمندی روابط عمومی‌ها در معرفی استان و میزبانی از میهمانان نوروزی بهره‌مند شویم.

به منظور تبیین و تشریح برنامه‌های ستاد اجرایی خدمات سفر، جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان قزوین با حضور مهندس فرخزاد معاون امور عمرانی استاندار و نایب رییس ستاد اجرایی خدمات سفر استان قزوین، محمد علی حضرتی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دبیر اجرایی ستاد، علیرضایی مدیرکل روابط عمومی استانداری و جمعی از مدیران روابط عمومی استان در تالار مهندس مسعود امامی برگزار گردید.

در این جلسه محمد علی حضرتی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین با تشریح برنامه های نوروزی ستاد اجرایی خدمات سفر استان گفت: بر اساس راهبردهای دولت تدبیر و امید برنامه‌های نوروز 96 با شعار نوروز متفاوت اجرا خواهد شد که امیدوارم با همراهی دستگاه‌های عضو ستاد این تفاوت را در کمیت و کیفیت عینیت ببخشیم.
حضرتی یکی از راهبردهای اصلی تحقق نوروز متفاوت را رعایت حقوق شهروندی خواند و تصریح کرد: در نوروز96 با مسافران ورودی به استان در سایت‌های پذیرایی و فضاهای اقامتی باید با نهایت احترام برخورد شود تا ضمن رعایت آداب رفتار مطلوب با گردشگران بخش عمده‌ای از اهداف نوروز متفاوت تحقق یابد.
وی در ادامه افزود: بهره‌مندی از توانایی بالای اجتماعی مردم و مشارکت‌های نهادهای غیر دولتی در اجرای برنامه‌های نوروزی از دیگر راهبردهای این اداره کل است که بسیاری از برنامه‌ها با مشارکت تشکل‌های غیر دولتی نظیر انجمن عالی قاپو، انجمن افق، انجمن دوستداران یادمانها، انجمن پاسداشت آیین‌های کهن و ... در جشن میزبانی نوروز همگام با ما خواهند بود.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین استفاده از ظرفیت نوروز را برای گردش چرخه اقتصادی استان حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: اقتصاد گردشگری یکی از راهکارهای مهم در توسعه گردشگری و یکی از سه محور توسعه استان در کنار صنعت و کشاورزی تعیین شده و با توجه به شرایط اقتصادی کشور صنعت گردشگری این پتانسیل را دارد که به عنوان پیشران اقتصادی عمل کرده و دو بخش دیگر را همراهی نماید. مجموعه استان باید از ظرفیت نوروز و افزایش آمار گردشگران ورودی برای رشد و رونق اقتصاد گردشگری استفاده نماید.
حضرتی با اشاره به نقش مهم روابط عمومی‌ها در معرفی استان خاطر نشان کرد: روابط عمومیهای استان با استفاده از ظرفیت‌های سازمانی، بخشی از پرتال‌ها و سایت‌های اطلاع‌رسانی دستگاه را به معرفی جاذبه‌ها و توانمندی‌های موجود در استان اختصاص داده و با استفاده از تبلیغات محیطی در کنار تبریک سال نو از میهمانان نوروزی و شهروندان دعوت نمایند تا از آثار و جاذبه‌های تاریخی و گردشگری استان بازدید و از این طریق در میزبانی نوروز سهیم باشند.
این مقام مسئول یادآور شد: بسیاری از بناهای تاریخی قزوین در بافت تاریخی این شهر و در فواصل نزدیک به هم قرار دارند و در هر بنا نیز نقشه‌ای نصب شده که موقعیت فرد و دسترسی وی به بناهای همجوار را با مقدار زمان پیاده‌روی مشخص نموده و چنانچه شعار "قزوین را پیاده ببینیم" محقق گردد می‌تواند نقش موثری در میزان اقامت مسافران و رونق گردشگری داشته باشد.

حضرتی قزوین را موزه‌ای بدون سقف خواند و گفت: با توجه به تعدد بناهای تاریخی، فرهنگی تمام شهر قزوین به صورت موزه‌ای بدون سقف است و فارغ از هرگونه تعصب، کمتر شهری مثل قزوین وجود دارد که تا این اندازه تنوع، گونه‌گونی و یکجایی آثار را در خود داشته باشد که امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت ارزشمند بهره‌برده و شاهد شکوفایی اقتصادی استان به ویژه در حوزه گردشگری باشیم.


پنجشنبه 26 اسفند 1395
13:45:01

 
Copyright © 2017 qchto.ir - All rights reserved
E-mail : info@qchto.ir - Power by Ghasedak ICT