نظر سنجی
نظر شما در رابطه با سایت سازمان میراث فرهنگی استان قزوین چیست؟
عالی
خوب
متوسط


دوشنبه 4 ارديبهشت 1396
قفل موازی‌کاری بر تأسیسات گردشگری
نویسنده: مهدی باقری / خبرنگار همشهری
توسعه گردشگری همه‌جانبه، نیاز به همگرایی همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها دارد. تأسیسات گردشگری از ارکان اصلی صنعت گردشگری محسوب می شود و بی‌توجهی به آن‌، اداره و مدیریت این بخش را با مشکلاتی مواجه می‌کند...
يكشنبه 3 ارديبهشت 1396
گزارش روند مرمت و ساماندهی مجموعه دولتخانه صفویه
جان تازه در رگ‌های دولتخانه
نویسنده : مهدی باقری / خبرنگار همشهری
مجموعه دولتخانه صفوی،یادگار زمان پایتخت بود، قزوین در دوره صفوی، با داشتن چند بنای الحاقی در دلِ خود یکی از اصلی ترین بناهایی  است که گردشگران داخلی و خارجی  از آن بازدید می‌کنند. مرمت و بازسازی این مجموعه قبل از آغاز سال جدید در دستورکار قرار گرفت و از اوایل اسفند شروع به کار کرد. بخشی از مرمت این مجموعه به حیاط زندان اختصاص دارد.این زندان که متعلق به دوره قاجار است از بناهای الحاقی این مجموعه است و سال‌ها به عنوان زندان و بازداشتگاه اصلی شهر مورد استفاده قرار داشت.میرزا رضای کرمانی،ضارب ناصرالدین شاه قاجار،حاج سیاح و شهیدرجایی از شخصیت‌های معروفی هستند که مدتی در این زندان به سر می‌بردند
يكشنبه 3 ارديبهشت 1396
گزارش تصویری
برنامه گردشگری پاک، گردشگری پایدار در مجموعه تاریخی عالی قاپو
به مناسبت روز جهانی زمین پاک، مراسم گردشگری پاک ، گردشگری پایدار به همت میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین و با حضور مدیران تاسیسات گردشگری و جمعی از انجمن های مردم نهاد در مجموعه تاریخی عالی قاپو برگزار گردید .
يكشنبه 3 ارديبهشت 1396
کسب عنوان برتر هنرمند قزوینی در جشنواره تخصصی و ملی دوخت های سنتی
هنرمند قزوینی، منتخب جشنواره تخصصی و ملی دوخت‌های سنتی شد
فاطمه اکبریه استاد هنرمند در رشته رودوزیهای سنتی استان قزوین موفق به کسب رتبه برتر جشنواره تخصصی و ملی دوختهای سنتی تهران شد.
يكشنبه 3 ارديبهشت 1396
محمد علی حضرتی:
نخستین میزبانان گردشگران راهنمایان بناهای تاریخی هستند
آیین تقدیر از راهنمایان بناهای تاریخی قزوین در نوروز متفاوت 96، با حضور محمد علی حضرتی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر، مدیران تشکل‌های مردم نهاد و جمعی از راهنمایان بناهای تاریخی در سالن مهندس بهشتی برگزار شد.   
يكشنبه 3 ارديبهشت 1396
محمد علی حضرتی :
روزگار ما نیازمند امثال قیصر امین پور است .
 محمدعلی حضرتی نویسنده ، شاعر و مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین ضمن گرامیداشت دوم اردیبهشت ماه سالروز تولد مرحوم قیصر امین پور درباره شعر و شخصیت قیصر چنین گفت : قیصر امین‌پور برخلاف بسیاری از هم‌نسلان خود ، دوران شاعرانگی‌اش پس از پایان حیات هم ادامه دارد ، چون همواره به دور از حواشی ، تبلیغات و تریبون‌ها شعر سرود و پس از مرگش مجالی برای مرور اشعارش فراهم شد . در مورد وجهه‌ی شاعری قیصر همین بس که "دکتر پورنامداریان" منتقد برجسته کشور درباره او می‌گوید : « قیصر مسیر قله‌های شعر فارسی را گذرانده و در یک قدمی خط‌الرأس بود»
پنجشنبه 31 فروردين 1396
در راستای حمایت از هنرمندان صنایع دستی راه اندازی شد؛
جشنواره فروش محصولات صنایع دستی در خانه تاریخی زعیم (خانه تشکل‌های غیر دولتی)
به منظور توسعه و ترویج صنایع دستی و حمایت از هنرمندان و تولیدکنندگان این عرصه در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال جشنواره فروش محصولات صنایع دستی به همت انجمن پاسداشت از آیین‌ها و مشاهیر سرزمین کهن و حمایت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در خانه تاریخی زعیم (خانه تشکل‌های غیر دولتی استان قزوین) راه اندازی شد.
چهارشنبه 30 فروردين 1396
محسن نوری دهیار روستای اندج :
راه اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی در دولت تدبیر و امید از برنامه‌های مثبتی در حوزه گردشگری روستایی بود
در جریان بازدید تیم ضربتی تولید و اشتغال روستاهای منتخب هدف گردشگری کشور از روستای هدف گردشگری اندج در منطقه الوت شرقی، محسن نوری دهیار روستای اندج بر فراهم آوردن شرایط مناسبی جهت توزیع فرصت برای حضور گردشگران در تمام نقاط الموت و کاهش حجم مسافران در مناطقی چون اوان و گازرخان تاکید کرد.
چهارشنبه 30 فروردين 1396
امانی بخشدار الموت شرقی :
منطقه الموت مجموعه‌ای از جاذبه‌های زیارتی، تاریخی و فرهنگی است
به دنبال اجرای طرح ضربتی تولید و اشتغال در روستاهای هدف گردشگری اندج و گازرخان، نشستی با حضور نمایندگان اعزامی سازمان میراث فرهنگی کشور در حوزه‌های گردشگری، سرمایه گذاری، میراث فرهنگی، توسعه مدیریت، صنایع دستی و نمایندگان تشکل‌های غیر دولتی، معاونین اداره کل میراث فرهنگی قزوین، بخشدار الموت شرقی ، دهیار و مردم خونگرم روستای اندج در مسجد این روستا برگزار گردید.
چهارشنبه 30 فروردين 1396
در راستای اجرای طرح ضربتی تولید و اشتغال در 73 روستای هدف گردشگری کشور ؛
ورود تیم ضربتی تولید و اشتغال روستاهای منتخب هدف گردشگری کشور به قزوین
به منظور اجرای "طرح ضربتی تولید و اشتغال روستاهای منتخب هدف گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور"در روستاهای هدف گردشگری قزوین، تیمی متشکل از نمایندگان اعزامی سازمان در حوزه‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری، سرمایه گذاری و توسعه مدیریت و منابع انسانی به همراه نمایندگان تشکل‌های غیر دولتی در روز سه شنبه 29 فروردین وارد قزوین شدند و در اولین جلسه برنامه‌ریزی جهت بازدید از روستاهای هدف گردشگری اندج و گازرخان در منطقه الموت با محمد علی حضرتی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین و معاونین این سازمان دیدار و گفتگو کردند. 

 
Copyright © 2017 qchto.ir - All rights reserved
E-mail : info@qchto.ir - Power by Ghasedak ICT